(муш)кост у грлу“ истражује појам токсичног маскулинитета и његове атрибуте - мизогиније и хомофобије, који су садржани у самом телу.
Како се одлике токсичне мушкости, инкорпорирају током сазревња, у тело мучкарца и тиме чине валер специфичних шаблона понашања које то тело мора да производи, и бива посматрано као аутор штетних последица које има по савремено друштво у целини, жене, али и на саме мушкарце, поготово у патријархалним друштвима, где социјализација дечака, често нормализује насиље.
Феномену се приступило кроз призму сценских спекулација и документација, о специфичним ситуацијама, од индивидуалних до колективних, из намере да се слободно говори, критикује, промишља о опасним потенцијалима мужевности.
Паралелно, истаживање је обухватило и анализу потенцијалне присутне стереотипизације појма мушкости код особа чије тело јесте најдоминантнији ресурс за рад и медиј изражавања и стварања, архиву мушкости и утицај мушкости у самом телу на (личне) одлуке, естетику рада, одабир технике и садржаја извођачких пракси.
Сама чињеница да се у уметничко истраживачком процесу сарађује са уметницима различитих извођачких дисциплина и сексуалних идентитета, и ставља их у фокус на сцени, тако снажно охрабрује и слави њихове индивидуалне различитости, а док се ауторски тим представе састоји од уметница различитих уметничких професија, представља рушење хетеронормативних образаца и пркоси патријархалним начелима.
Оцените - укупно гласова 0